Kasvuhoone korda! Kevadised tööd kasvuhoones

Kevadel on kasvuhoone klaasidele kogunenud tolmu ja mustust ning niisketel pindadel võib silmata ka sammalt ja vetikaid. See tähendab, et hoone vajab nii seest kui väljast hädasti pesemist ning seda võiks teha võimalikult loodussõbralikult.

Klaasid puhtaks rohelise seebiga

Selleks tuleks kasvuhoonet puhastada veevooliku või survepesuri abil veega. Klaase või plasti hõõru svammiga, konstruktsioone käsiharjaga. Pesuainena võiks kasutada loodussõbralikku rohelise seebi lahust. Roheline seep toimib taimekaitsevahendina. Seda kasutatakse lehetäide tõrjeks ning lisatakse kõikidele kodustele taimsetele pritsimisleotistele. Lahuse tegemiseks tuleb liitris vees lahustada 150 ml vedelat rohelist seepi.

Väävlisuits desinfitseerib

Kasvuhoonete desinfitseerimiseks on aiapidajad kasutanud kadakasuitsu või väävlisuitsu, mis aitab hävitada hallitusseente eoseid. Kuidas väävlisuitsu teha? Pange kasvuhoone keskele kiviplaat või paar telliskivi, kuhu laotage laiali poest ostetud granuleeritud väävlipulber. Seejärel võtke majapidamispaber, immutage vähese koguse toiduõliga ja pange väävli peale. Süüdake see põlema ja lahkuge kiiresti kasvuhoonest. Jätke väävel ööpäevaks tossama. Samamoodi talitage ka kuivanud kadakaokaste puhul, kui soovite nendega kasvuhoonet desinfitseerida.

Kasvupinnas vajab rammu

Kasvuhoone mulla pealmise kihi võib 5-10 cm ulatuses eemaldada koos sinna sattunud haigusetekitajate ja kahjuritega. Tasub meeles pidada, et ka vanad taimede sidumisnöörid tuleks hävitada, sest need võivad levitada taimehaiguseid.

Kasvuhoone kasvupinnaseks on tavaliselt turvas, kaubanduses müügil olevad erinevate koostisega kasvusubstraadid, universaalne mullasegu või tavaline aiamaa muld. Tooge värsket mulda ja kaevake pinnas korralikult läbi. Mullaparandusaine segamine alumise mullakihiga on väga oluline.

Turbasegud on kerged, puhtad, ei sisalda umbrohu seemneid ja taimehaigusi ning on hea vee- ja õhurežiimiga. Kasvusubstraatidesse on lisatud vajalikke taimetoitaineid sisaldavad väetised ja sobiva happesuse saamiseks vajalik lubiväetis.

Varutud kogus kasvusubstraati on mõistlik ühel hooajal ära kasutada. Kuiv segu küll seisab ja seda saab järgmisel aastal kasutada, aga kui pakendi sisu on niiske ja soe ning sisaldab lämmastikku, võib selles hakata arenema seeneniidistik. Selline kasvusubstraat sobib üksnes aiataimede multšimiseks, külvideks ja nõutaimede kasvatamiseks enam mitte.

kasvuhoone puhastamine

Mida teha, kui muld muutub happeliseks?

Mõne aasta tagant kontrollib hoolas aednik üle ka kasvuhoone mulla happesuse ning puistab maapinnale lubiväetist. Selleks võib kasutada koduses majapidamises ahju kütmisest tekkivat puutuhka. Kui kasutada poes müügil olevatest lubiväetistest lubjakivijahu või dolomiidijahu, siis tuleks puistata ühele ruutmeetrile seda 250 grammi ehk klaasitäis. Puutuhka kulub rohkem – kaks klaasitäit ühele ruutmeetrile ja söetükid on ainult kasuks, neid välja ei korjata.

Telli kasvuhoone roheline pesu, mullavahetus ja väävlisuitsuga desinfitseerimise teenus meilt!

Loe ka neid

Talvine kinnisvarahooldus – lumi ja turvalisus

Vannituba

Vannitoa ventilatsioon – miks see on vajalik?

Sügisene lehtede koristamine – millal, miks ja kuidas?

Vihmaveerennid

Vihmaveerennide puhastamine – kuidas seda teha ja miks see on oluline?

Vastutuskindlustus – kindlustunne ja kaitse sinu kinnisvarale

Akende pesemine

Akende pesemine suvel – mida teha ja mida kindlasti mitte teha?