Nipid kasvuhoones – peenravaip, taimepotid ja mulla segamine

Taimepotid

Kasvuhoones võib taimede kasvatamiseks edukalt kasutada taimepotte- või kotte ning ise saab valmistada ka vajaliku mullasegu.

Taimepotid ja kotid takistavad kahjurite levikut

Taimepottides ja -kottides taimi kasvatades peab kastmisega olema hoolas või rakendama kastmissüsteemi. Kasvu lõpus saab taimejäänused koos kotis oleva turbaga kasvuhoonest välja viia. Ei mingit mullaväsimust või haiguste ning kahjurite levikut. Kasutatud turbasegu sobib viia sügisel kompostihunnikusse või aias puude ja põõsaste aluste multšimiseks.

Väiksemas nõus taimi kasvatades tasub lisada mullale poes müügil oleva hüdrogeeli graanuleid, mis paisub vees nagu želatiin. Hüdrogeel aitab taimi niiskusega varustamisel, hoiab endas üleliigset vett ja annab vajadusel selle tagasi taimedele. Seda tuleb lisada turbasse segatult ja enne istutamist.

Kuidas valmistada kasvuhoone tarvis turbasegu? Taimetargad õpetavad, et ühele ämbritäiele turbale tuleb lisada kaks peotäit ehk 70 grammi lubiväetist ja pool peotäit ehk 15 grammi mineraalväetist. Lubiväetist ei lisata hapulembeliste taimede turbasegule.

Peenravaip – mugav ja praktiline

Kasvuhoone pinna katmiseks võib kasutada ka peenravaipa ehk kattekangast, kuhu on lõigatud avad taimede istutamiseks. Sellises kasvuhoones saab liikuda jalanõusid määrimata.

Kas eelistada musta või valget värvi peenravaipa? Aiatargad arvavad, et tume on parem. Maapind soojeneb kiiremini ja palavateks suveilmadeks on taimed piisavalt suured ja varjavad ning võimalikku maapinna kuumenemist ei teki.

Sügisel on arukas peenravaip üles võtta, ära pesta ning talveks hoiule panna. Nii saab ühte kangast kasutada mitu aastat. Kevadel tuleb oodata, kuni kasvuhoones on muld soojenenud ja umbrohud tärganud. Kui mõned pikemad umbrohud ongi, siis need jäävad peenravaiba alla ja kõdunevad.

Kuidas peenravaipa paigaldatakse? Tasanda rehaga pinnas ära, laota peale peenravaip, paigal püsimiseks kinnita nurgad ning kasvuhoone ongi taimede istutamiseks valmis. Kastmisvesi imbub läbi kanga, taimede korrastamisel mahakukkuva prahi saate pühkida harjaga kokku, et võimalikud haigused ning kahjurid mulda ei satuks.

Loe ka kasvuhoone hooldamise postitust!

Loe ka neid

Talvine kinnisvarahooldus – lumi ja turvalisus

Vannituba

Vannitoa ventilatsioon – miks see on vajalik?

Sügisene lehtede koristamine – millal, miks ja kuidas?

Vihmaveerennid

Vihmaveerennide puhastamine – kuidas seda teha ja miks see on oluline?

Vastutuskindlustus – kindlustunne ja kaitse sinu kinnisvarale

Akende pesemine

Akende pesemine suvel – mida teha ja mida kindlasti mitte teha?