Ragnar Martinson pilt

Akende puhtastamine – Kui tihti seda teha?

Akende puhastamine

Akende puhastamine ja pesu kuulub koduhoolduse juurde ning näitab, et hoonet hoitakse ning väärtustatakse. Lisaks võib akendele kogunenud tolm ja mustus pika aja jooksul aknaid ja aknaraame kahjustada. Hooldatud aknad kestavad kauem!

Akende kaudu jõuab meie kodudesse päikesepaiste, soojus ning valgus. Puhtad ja säravad aknad loovad ilusa mulje nii hoonest kui ka elanikest.

  • Akende puhastamine tasub ette võtta paar korda aastas. Aknad määrduvad väljastpoolt rohkem, eriti kui elad tuulises ja tolmuses piirkonnas või heitgaasidega autoteede läheduses. Sellisel juhul võiks akende puhastamist teha sagedamini.
  • Kaasaegsed suured ja kõrged aknapinnad vajavad väljast pesemist iga paari kuu tagant.
  • Akende sisemisi pindasid võiks pesta vähemalt kaks korda aastas.

Akende puhastamine

Professionaalsel akende puhastusteenuse pakkujal on varustus, tehnoloogia ja oskused, mis muudavad akende pesemise ja puhastamise ohutuks ning tõhusaks. Jääb ära tuuletõmbuses aknalaudadel kõõlumine ning akende nühkimine ajalehepaberite või kaltsudega. Ise aknaid pestes jäävad klaasile sageli vee või pesuaine kuivamistriibud ja see vaatepilt võib hiljem meelehärmi tekitada.

Ohutus on teemaks ka seetõttu, et sageli kasutatakse kodumaja akende pesemisel redelit. Kui sa pole enam noor ja osav ronija, võib redelil turnimine kujuneda ohtlikuks tegevuseks. Telli akende pesemise teenus meilt!

Loe ka neid

Kuidas tagada kestev tulemus fassaadihoolduses: Enam kui lihtsalt pesu!

Tänavakivide kuivpuhastus – mida see endast kujutab?

Kuidas hoida kõnniteed puhtana? Isetegemisest teenuse tellimiseni

Vannitubade sära: Praktilised nõuanded puhastamiseks ja hooldamiseks

Lumekoristus – miks see on oluline nii hoovis kui ka katusel?

Nipid kasvuhoones: peenravaip, taimepotid ja mulla segamine