Ragnar Martinson pilt

Fassaadipuhastus – millist meetodit valida?

Fassaad enne puhastust

Kinnisvarahalduri või hoone omanikuna tead kindlasti, kui oluline on säilitada puhas ja esinduslik hoone välisilme. Hoonete fassaadide puhastamiseks on saadaval palju meetodeid, kuid tutvustame neist kahte – kõrgsurve vaakumpuhastus ja tavaline survepesuga fassaadipuhastus. Selles postituses uurime mõlema meetodi plusse ja miinuseid, et aidata sul teha teadlikku otsust.

Kõrgsurve vaakumpesu

Kõrgsurve vaakumpuhastus 

Kõrgsurve vaakumpuhastus on meetod hoonete pindade seest ja väljast puhastamiseks kõrgsurvevee ja võimsa vaakumsüsteemi (pesuvee kokkukogumine) abil. Seda meetodit kasutatakse sageli tõrksa mustuse ja grafitite eemaldamiseks.

Plussid

Põhjalik puhastamine: kõrgsurve vaakumpuhastuse meetod eemaldab hoone fassaadidelt vetika, sambla, tolmu ja pori uskumatult tõhusalt. Tänu pesuvee eemaldamisega pinnalt kuivab pind kiiremini ja puhastusala ümbrus jääb kuivaks.

Ohutu: kõrgsurve vaakumpuhastuse meetodil puudub hoone fassaadi kahjustamise oht, kuna veesurve on hoolikalt kontrollitud, et vältida kahjustusi.

Keskkonnasõbralik: kõrgsurve vaakumpuhastus on keskkonnasõbralik meetod hoonete fassaadide puhastamiseks, kuna ei vaja pindade leotamist pesuvahendiga ning kokkukogutav pesuvesi filtreeritakse ära ja selle saab suunata vihmaveesüsteemi. Lisaks kulub pesemisel vett vähem kui tavalise survepesu puhul.

Miinused

Maksumus: kõrgsurve vaakumpuhastus on mõnevõrra kallim kui tavaline fassaadipuhastus, kuid tulemus parem ja kestvam.

Varustus: kõrgsurve fassaadipuhastuse jaoks on vaja spetsiaalseid seadmeid, mille hooldamine on kulukam.

Katuse puhastamine

Tavaline survepesu puhastus

Tavaline survepesu on hoone fassaadide puhastamise traditsiooniline puhastusmeetod pesuvahendi ja survepesuga, mida sageli kasutatakse tavapäraseks puhastamiseks või mustuse eemaldamiseks. 

Plussid

Mugavus: Tänu oma mugavale kasutusele on sellega hea pesta katuseid, fassaade, tänavakive, rasketehnikat, monumente ehk kõiki kohti. Pääseb ligi ka raskesti ligipääsetavatele kohtadele ja mida rohkem lisasi on pesuril, seda mitmekülgsemaid töid saab teostada.

Kulusäästlik: tavaline survepesu on sageli odavam kui kõrgsurve vaakumpesu.

Varustus: Tavaline survepesu ei vaja spetsiaalseid seadmeid, mistõttu on see taskukohasem valik.

Miinused

Ebaefektiivne: tavaline survepesu ei ole tõrksa mustuse eemaldamisel ilma kemikaalideta nii tõhus kui kõrgsurve vaakumpesu. Peale pesu on soovitatav pinnad värvida, kuna iga pesemisega muutub pind poorsemaks. Ei ole soovitatav aga enne värvimist pinda pesta pesuvahendiga, kuna värvitootjad ei soovita jätta pesuainet värvikihi alla. Et pesuaine maha pesta, vajab pind rohket loputamist.

Keskkonnamõju: tavaline survepesu võib avaldada keskkonnale kahjulikumat mõju, kuna see hõlmab sageli kemikaalide ja suurte veekoguste kasutamist.

Fassaad enne ja pärast puhastust

Kokkuvõtteks võib öelda, et nii kõrgsurvepuhastusel kui ka tavalisel survepesul on oma plussid ja miinused. Kui otsustad, milline meetod on just sinu hoone jaoks õige, pea silmas oma eelarvet ja nõutavat puhastuse taset.

Olenemata sellest, kas valid kõrgsurvepuhastuse või tavalise survepesu, on oluline valida hea mainega ja kogenud pakkuja, et tagada hoone fassaadi tõhus ja ohutu puhastamine. Seega leia aega oma võimaluste uurimiseks ja tee teadlik otsus, mis aitab sul hoida oma kinnisvara parimas seisukorras aastaid.

Loe ka neid

Kuidas tagada kestev tulemus fassaadihoolduses: Enam kui lihtsalt pesu!

Tänavakivide kuivpuhastus – mida see endast kujutab?

Kuidas hoida kõnniteed puhtana? Isetegemisest teenuse tellimiseni

Vannitubade sära: Praktilised nõuanded puhastamiseks ja hooldamiseks

Lumekoristus – miks see on oluline nii hoovis kui ka katusel?

Nipid kasvuhoones: peenravaip, taimepotid ja mulla segamine