Ragnar Martinson pilt

Kuidas hoida kõnniteed puhtana? Isetegemisest teenuse tellimiseni

Kodu ümbruse üks oluline osa on kõnnitee. See on teejuht, mis juhatab meid kodust välja ja toob meid sinna tagasi. Ent kõnniteedele võib aja jooksul koguneda mustust, rohtu, õliplekke jms, mis muudavad nende ilme koledaks ja kasutamise ebamugavaks. Õnneks on mitmeid viise, kuidas kõnniteid puhtana hoida, alustades kodusest hooldusest kuni professionaalse teenuse tellimiseni.

Isetegemine: Kõnniteehooldus koduste vahenditega

Kõnniteede puhastamine võib olla lihtne ja rahuldust pakkuv tegevus, eriti kui tead õigeid meetodeid ja kasutad õigeid vahendeid. Siin on mõned sammud, mida saad järgida:

 1. Puhasta regulaarselt: Alusta sagedase puhastamisega, eemaldades lehed, oksad ja muu prahi regulaarselt.
 2. Pese survepesuriga: Kasuta survepesurit, et eemaldada mustus ja sammal kõnnitee pinnalt. Survepesur võib olla tõhus vahend, eriti kõvade plekkide eemaldamiseks.
 3. Kasuta koduseid puhastusvahendeid: Sega soe vesi ja pesuvahend ning puhasta kõnnitee harjaga. See aitab eemaldada raskesti eemaldatavaid plekke ja mustust.
 4. Eemalda umbrohi käsitsi: Kui kõnniteed ümbritseb umbrohi, eemalda see käsitsi või kasuta looduslikke umbrohutõrjevahendeid.

Teenuse tellimine: Professionaalne kõnniteepuhastus

Kuigi kodune hooldus võib pakkuda rahuldust, võib olla aegu, mil on vajalik tellida siiski professionaalne kõnniteede puhastusteenus. Siin on mõned eelised, mida teenuse tellimine võib pakkuda:

 1. Põhjalikum puhastus: Professionaalsed teenusepakkujad kasutavad spetsiaalseid seadmeid ja tehnikaid, et tagada kõnniteede põhjalik puhastamine. Need võivad hõlmata täpsemaid meetodeid plekkide eemaldamiseks ja kõnnitee kaitseks.
 2. Tööde spetsialiseeritus: Teenusepakkujad teavad täpselt, millised meetodid ja vahendid sobivad erinevatele kõnniteepindadele. Neil on ka oskused ja kogemused keerukamate probleemide lahendamiseks, nagu näiteks tugev rohu- või samblakasv või autodest tänavakividele tilkunud õli.
 3. Aja kokkuhoid: Professionaalne teenus säästab sinu aega ja vaeva, kuna sa ei pea ise puhastusvahendite ja seadmete ostmiseks ning kõnnitee puhastamiseks aega kulutama.

Mida meie poolt pakutav kõnniteepuhastuse teenus sisaldab?

Kõnniteepuhastuse teenus võib sisaldada mitmeid erinevaid töid, olenevalt kliendi vajadustest ja soovidest. Siin on mõned peamised teenused, mida meie võime sulle pakkuda:

 • Objektiga tutvumine, mahtude mõõtmine ja mustusastme hindamine: Hindame kõnnitee seisukorda ja pakume vastavalt sellele puhastusteenust.
 • Umbrohu eemaldamine: Keemiavaba umbrohu eemaldamine, et vältida selle taasilmumist.
 • Tänavakivide pesu: Kõnnitee põhjalik pesemine spetsiaalse pinnapesuriga, mis on mõeldud tänavakivide ja muude põrandapindade pesuks. See masin ei pritsi pori, sammalt ega muud mustust laiali ning lisaks võimaldab see seade tekkinud pesuvee töö ajal kokku koguda ja suunata sadeveesüsteemi või mahutisse.
 • Äravajunud kivide tõstmine: Vajadusel tegeleme ka äravajunud kivide tõstmise ja asendamisega.
 • Tänavakivide liivatamine: Pakume enda teenuse hulgas soovi korral ka liivatamist, et tagada kõnnitee stabiilne ja tasane pind.
 • Äärekivide puhastamine: Murumätaste ja muu prahi eemaldamine äärekividelt.
 • Pindade töötlemine kaitseainega või lasuurimine: Lisakaitsekihi või lasuurimise pealekandmine kõnnitee pinnale.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kõnniteede puhastamine on oluline osa koduhooldusest, mis võib olla nii isetehtav kui ka professionaalse teenuse tellimise vormis. Oluline on regulaarselt hooldada ja vajadusel kasutada professionaalset abi, et tagada kõnnitee turvalisus ja atraktiivsus.

Telli kõnniteede puhastusteenus meilt!

Loe ka neid

Kuidas tagada kestev tulemus fassaadihoolduses: Enam kui lihtsalt pesu!

Tänavakivide kuivpuhastus – mida see endast kujutab?

Kuidas hoida kõnniteed puhtana? Isetegemisest teenuse tellimiseni

Vannitubade sära: Praktilised nõuanded puhastamiseks ja hooldamiseks

Lumekoristus – miks see on oluline nii hoovis kui ka katusel?

Nipid kasvuhoones: peenravaip, taimepotid ja mulla segamine