Ragnar Martinson pilt

Lumekoristus – miks see on oluline nii hoovis kui ka katusel?

Talvine võlu toob endaga kaasa mitmeid rõõme, kuid samas nõuab ka mõningast tööd. Üks oluline ülesanne, mis talve saabudes tähelepanu vajab, on lumekoristus. See kehtib mitte ainult hoovi, vaid ka katuse kohta. Miks see on vajalik ning kuidas seda õigesti teostada?

Hoov – ohutus ja ligipääs

1. Ohutus: Kõige olulisem põhjus lumekoristuseks hoovis on ohutus. Libedad kõnniteed ja sissesõiduteed võivad muutuda tõsiseks ohuks nii jalakäijatele kui ka autodele. Õigeaegne lumekoristus tagab turvalise liikumise ümber maja ja vähendab libisemis- ning kukkumisohtu.

2. Ligipääs: Hoovi korrapärane lumekoristus tagab ka parema ligipääsu maja ümber. Kui lumekuhjad blokeerivad teid ja sissepääsu, muutub elu ebamugavaks ning külaliste vastuvõtmine võib osutuda keeruliseks. Lumekoristuse abil tagate lihtsa juurdepääsu kogu vara ulatuses.

Katus – kestvus ja turvalisus

1. Kestvus: Lumekoristus katustelt on oluline, et vältida liigse lumekoormuse tekitatud kahjustusi. Liigne lumi võib katusele avaldada survet, põhjustades pragusid, lekkeid ja isegi struktuurilisi kahjustusi. Õigeaegne lumekoristus aitab säilitada katuse konstruktsiooni ning pikendab selle eluiga.

2. Turvalisus: Katustelt kukkuv lumi võib olla ohtlik nii inimestele kui ka vara ümbruses olevatele esemetele. Õnnetuste vältimiseks on oluline eemaldada lumi katustelt enne, kui see hakkab iseenesest sulama või libisema. See tagab mitte ainult teie turvalisuse, vaid ka teiste inimeste turvalisuse.

Kuidas lumekoristust õigesti teostada?

1. Õige varustus: Enne lumekoristust veenduge, et teil on õige varustus – labidad, lumepuhur või muud vajalikud tööriistad.

2. Ohutus ennekõike: Kandke libisemisvastaseid jalanõusid ja ärge riskige katusel liikumisega ilma vajalike turvameetmeteta.

3. Planeerige regulaarselt: Kord nädalas või vastavalt vajadusele teostatav lumekoristus on efektiivsem kui ühekordne suur pingutus.

4. Ärge unustage äravoolu: Veenduge, et lume eemaldamine katuselt toimuks selliselt, et see ei ummistaks äravoolusüsteemi.

Lumekoristus võib tunduda töömahukas, kuid see on hädavajalik, et tagada ohutu ja mugav talvine elukeskkond. Õigeaegne lumekoristus nii hoovis kui ka katusel aitab säilitada vara väärtust ning ennetada võimalikke kahjusid.

Telli lumekoristusteenus meilt!

Loe ka neid

Kuidas tagada kestev tulemus fassaadihoolduses: Enam kui lihtsalt pesu!

Tänavakivide kuivpuhastus – mida see endast kujutab?

Kuidas hoida kõnniteed puhtana? Isetegemisest teenuse tellimiseni

Vannitubade sära: Praktilised nõuanded puhastamiseks ja hooldamiseks

Lumekoristus – miks see on oluline nii hoovis kui ka katusel?

Nipid kasvuhoones: peenravaip, taimepotid ja mulla segamine